Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności - AKCEPTUJĘ
Kategoria

CASB - ochrona danych w chmurze

Rodzaj oprogramowania

cloud

Data

01/2020

Bitglass

Korzystanie z chmury stawia przed działami IT nowe wyzwania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i kontroli. Tradycyjne systemy bezpieczeństwa (firewall, proxy, IPS, DLP, MDM, itp.), które chronią zasoby znajdujące się wewnątrz firmy i działają na urządzeniach nadzorowanych przez dział IT, muszą zostać uzupełnione o nowe mechanizmy, które zapewniają ochronę danych i aplikacji chmurowych, dostępnych z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia. Taką rolę spełniają rozwiązania typu CASB (Cloud Access Security Broker).

Bitglass zapewnia precyzyjną kontrolę dostępu do aplikacji chmurowych z każdego urządzenia (zarządzanego i niezarządzanego)
 i miejsca, ochronę danych w chmurze z zastosowaniem reguł DLP w czasie rzeczywistym, szyfrowanie wrażliwych danych, wykrywanie malware w momencie wgrywania i pobierania plików z chmury, ochronę danych firmowych na urządzeniach mobilnych BYOD. To wszystko bez instalowania jakichkolwiek agentów.