Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności - AKCEPTUJĘ
Strona producenta
Kategoria

NAC

Rodzaj oprogramowania

urządzenie

Data

01/2020

NetSHIELD - Bezagentowy NAC

Rozwiązanie NetSHIELD to bezagentowe urządzenie służące do kontroli dostępu do infrastruktury oraz badania podatności wszystkich elementów tej infrastruktury. System działa bezagentowo, bez wykorzystania 802.1x, certyfikatów i autoryzacji, wykorzystując własne mechanizmy budowania bazy zaufanych hostów w oparciu o sygnatury cyfrowe. System automatycznie wykrywa wszystkie zmiany w sieci, informując o tym fakcie administratorów. Najważniejszym atutem rozwiązania są szybkość implementacji i brak konieczności zmian w infrastrukturze sieciowej. Dodatkowo w przypadku awarii, system nie paraliżuje infrastruktury sieciowej, nie jest systemem gateway’owym.

Rozwiązanie jest w pełni skalowalne, oferując rozwiązania zarówno dla małych jak i dużych środowisk. W sieciach rozproszonych (wielooddziałowych) możliwe jest centralne zarządzanie przez wbudowany mechanizm Command Center.

Możliwe jest także zastosowanie bezagentowej integracji ze switachami zarządzalnymi, m.in. Cisco Catalyst, HP ProCurve, Extreme Networks, 3 Com, Juniper, DELL, Netgear, Alcatel, Nortel i inne. Dzięki temu możliwe jest wtedy blokowanie portu na switch’u lub przekierowanie hosta do VLAN’u kwarantanny. Umożliwia również zarządzanie dynamiczne VLAN’ami, przełączanie hostów do właściwych sieci za pomocą innowacyjnego modułu VLAN ROAMING

Chroni sieci przewodowe, jak i bezprzewodowe.