Bezagentowy NAC

Rozwiązanie NetSHIELD to bezagentowe urządzenie służące do kontroli dostępu do infrastruktury oraz badaniu podatności wszystkich elementów tej infrastruktury. System działa bezagentowo, bez wykorzystania 802.1x, certyfikatów i autoryzacji, wykorzystując własne mechanizmy budowania bazy zaufanych hostów w oparciu o sygnatury cyfrowe. System automatycznie wykrywa wszystkie zmiany w sieci, informując o tym fakcie administratorów. Zaawansowany, autorski mechanizm pozwala na precyzyjne określanie zaufanych urządzeń, nawet na nowych platformach sprzętowych (np. nowe urządzenia mobilne). Dzięki analizie każdego wykrytego hosta możliwe jest wykrywanie zmian np. systemu operacyjnego lub próby podszywania się pod znane, zaufane nawet na nowych platformach sprzętowych (np. nowe urządzenia mobilne).


netshield kluczowe cechy

Prosta kontrola sieci

Najważniejszym atutem rozwiązania to szybkość implementacji i brak konieczności zmian w infrastrukturze sieciowej. Dodatkowo w przypadku awarii system nie paraliżuje infrastruktury sieciowej – NetSHIELD nie jest systemem gateway’owym – oczywiście możliwe jest zbudowanie klastra wysokiej dostępności, zapewniającego ciągłość działania. Rozwiązanie jest w pełni skalowalne – oferując rozwiązania zarówno dla małych placówek zdalnych po duże środowiska. W sieciach rozproszonych (wielooddziałowych) możliwe jest centralne zarządzanie przez wbudowany mechanizm Command Center. Możliwe jest także zastosowanie bezagentowej integracji ze switachami zarządzalnymi, m.in. Cisco Catalyst, HP ProCurve, Extreme Networks, 3 Com, Juniper, Foundry – możliwe jest wtedy blokowanie portu na switchu lub przekierowanie hosta do VLANu kwarantanny lub dynamicznie stworzonego VLANu pułapki (blackhole).

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ