bitglass

Bitglass ogłasza rozszerzenie integracji między swoją ofertą SASE a wiodącymi dostawcami SD-WAN

Wiele organizacji ma swoje biura, czy oddziały w różnych lokalizacjach, coraz powszechniej pracownicy korzystają z pracy zdalnej. Stosowane obecnie metody zabezpieczenia połączeń sieciowych stają się coraz mniej efektywne, coraz bardziej wymagające w zarządzaniu a w konsekwencji coraz mniej bezpieczne i coraz bardziej kosztowne.

Znakomitym rozwiązaniem tych narastających problemów jest oferta firmy Bitglass.

Jest to wyjątkowa usługa SASE (Secure Access Service Edge) składająca się z pięciu głównych, zintegrowanych technologii: SD-WAN, FWaaS (Firewall-as-a-Service – zapora sieciowa jako usługa), CASB (Cloud Access Security Broker – broker zabezpieczeń dostępu do chmury), SWG (Secure Web Gateway – bezpieczna brama internetowa) i ZTNA (Zero Trust Network Access – mechanizmy dostępu w sieci o zerowym zaufaniu).

Za pomocą Bitglass firmy mogą nie tylko łatwo zabezpieczyć ruch sieciowy pomiędzy oddziałami, ale i mieć nad nim pełną kontrolę. Do tej pory Bitglass integrował się z takimi rozwiązaniami SD-WAN, jak: Aruba 128 Technology, Fortinet i Silver Peak. 11 lutego Bitglass ogłosił rozszerzenie swoich możliwości o integrację z rozwiązaniami Citrix, Arista Networks, Aviatrix i Sophos.

Bitglass zaprojektowany został do pracy w chmurze publicznej, a z wykorzystaniem AWS Transit Gateway Connect bezproblemowo integruje się z rozwiązaniami SD-WAN.

Połączenie sieci rozległych przy pomocy Bitglass - jednego z najlepszych rozwiązań na rynku IT - daje firmom kompleksową ochronę danych w sieci. Ruch sieciowy przychodzący z dowolnej lokalizacji może być automatycznie kierowany do Bitglass, gdzie w czasie rzeczywistym egzekwowane są reguły bezpieczeństwa. Elastyczność w łączeniu sieci odróżnia Bitglass od konkurencyjnych platform SASE, które integrują się z ograniczoną liczbą rozwiązań SD-WAN i wymagają złożonej konfiguracji.

Benjamin Rice, wiceprezes ds. rozwoju biznesowego w Bitglass, powiedział: „Dzięki naszej integracji z AWS Transit Gateway Connect Bitglass może teraz zintegrować się z dowolną ofertą SD-WAN na rynku i zabezpieczać ruch pochodzący z dowolnej lokalizacji. Ma to kluczowe znaczenie dla organizacji, które chcą wdrożyć SASE, jednocześnie nadal korzystać z wybranych przez siebie rozwiązań SD-WAN. Dzięki wiodącym technologiom, takim jak wielomodowe CASB, SmartEdge SWG i ZTNA, Bitglass jest gotowy do wdrożenia SASE w każdej organizacji ”.