varonis

Varonis nabył firmę Polyrize - nowe możliwości!

Dawno temu, pewien człowiek po raz pierwszy skorzystał z zasobów chmurowych. Otrzymał trzy kamienne tablice. Każda zawierała po pięć przykazań. Niestety, jedną z tablic upuścił, a ta, upadając, roztrzaskała się. Tak nastąpiła, pierwsza w dziejach, utrata danych pobranych z chmury, a ludzkość otrzymała 10 przykazań. Wydarzenie to pokazał Mel Brooks w filmie „Historia świata”.
Dziś usługi chmurowe rozwijają się oszałamiająco.

Chociaż firmy już od jakiegoś czasu przenoszą dane do chmury, w tym roku obserwujemy przyspieszenie wdrożeń rozwiązań chmurowych. Nie jest to zaskakujące, ponieważ rozprzestrzenianie się COVID-19 oznaczało, że pracownicy - dosłownie z dnia na dzień - musieli rozpocząć pracę w domu, a usługi w chmurze są naturalnie dostosowane do dostępu w dowolnym miejscu i czasie. Obecnie poufne dane są przechowywane i dostępne z większej liczby miejsc, niż kiedykolwiek wcześniej. Rośnie dostęp do zasobów organizacji bez właściwej kontroli.

Każda firma ma własny model uprawnień i zestaw konfiguracji. Konta użytkowników, aplikacji i administratorów mnożą się i stają się trudne w zarządzaniu. Innymi słowy, organizacje są bardziej zależne od chmury i bardziej narażone na ryzyko, dlatego panowanie nad wrażliwymi danymi przechowywanymi w chmurze staje się coraz pilniejsze.

Jednym ze światowych liderów rozwiązań zapewniających pełną kontrolę nad danymi lokalnymi i chmurowymi jest firma Varonis. Jej wysokiej pozycji na rynku dowodzą stale rosnące wyniki finansowe firmy oraz wysoka pozycja w raportach Gartera w porównaniu z innymi dostawcami podobnych rozwiązań.

Pod koniec października 2020 Varonis nabył firmę Polyrize, rozszerzając swoją ofertę o oprogramowanie do mapowania i analizowania relacji między użytkownikami a danymi w magazynach danych w chmurze, takich jak Salesforce, G-suite i Amazon S3, oraz korelowania różnych kont używanych do uzyskiwania dostępu do tych zasobów.
Varonis zaczął mapować relacje między użytkownikami a danymi wiele lat temu, najpierw w świecie lokalnym, a ostatnio w ramach wsparcia dla Office 365 i Teams, gdzie zaobserwowano ogromny wzrost zainteresowania klientów.

Dystrybutorem rozwiązań firmy Varonis, jak i innych produktów z zakresu bezpieczeństwa IT jest firma Akbit. Posiadająca 17 letnie doświadczenie, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań zapewniających cyberbezpieczeństwo dla firm.