bitglass

Raport bezpieczeństwa w chmurze

Tylko 31% organizacji korzysta z DLP w chmurze, mimo że wyciek danych jest głównym problemem dotyczącym bezpieczeństwa chmury.
Raport Bitglass dotyczący bezpieczeństwa w chmurze w 2020 r.

Firma Bitglass, opublikowała 18 listopada 2020 r. swój raport dotyczący bezpieczeństwa chmury w 2020 r., który ujawnia, czy organizacje są odpowiednio przygotowane do ochrony zasobów chmurowych. Bitglass przeprowadził ankietę wśród specjalistów IT, aby zrozumieć ich najważniejsze obawy dotyczące bezpieczeństwa oraz zidentyfikować działania, jakie podejmują przedsiębiorstwa, aby chronić dane w chmurze. Prawie wszyscy respondenci (93%) byli umiarkowanie lub bardzo zaniepokojeni bezpieczeństwem korzystania z zasobów w chmurze. Na przykład zaledwie 31% organizacji korzysta z DLP w chmurze, mimo że 66% podaje wyciek danych jako główny problem dotyczący bezpieczeństwa chmury. Podobnie organizacje nie są w stanie zapewnić monitorowania i kontroli pobierania plików (45%), przesyłania plików (50%), naruszenia zasad DLP (50%) i udostępniania na zewnątrz (55%) w chmurze.

W raporcie stwierdzono również, że wiele organizacji nadal próbuje używać narzędzi takich, jak urządzenia typu firewall (44%), szyfrowanie sieci (36%) i monitorowanie sieci (26%), aby zabezpieczyć korzystanie z chmury – mimo, że 82% respondentów przyznało, że takie narzędzia nie są do tego przystosowane. Zamiast tego powinny korzystać z funkcji bezpieczeństwa zaprojektowanych dla chmury.

„Aby sprostać współczesnym potrzebom w zakresie bezpieczeństwa w chmurze, organizacje powinny wykorzystywać wieloaspektowe platformy bezpieczeństwa, które są w stanie zapewnić kompleksowe i spójne zabezpieczenia dla wszelkich interakcji między dowolnym urządzeniem, aplikacją, miejscem docelowym sieci, zasobem lokalnym lub infrastrukturą. Z naszych badań wynika, że ​​79% uważa, że ​​posiadanie takiej skonsolidowanej platformy bezpieczeństwa byłoby pomocne, teraz muszą tylko wybrać i wdrożyć właściwe rozwiązanie”

- powiedział Anurag Kahol, CTO w Bitglass.

Aby zobaczyć wszystkie ustalenia firmy Bitglass, pobierz pełny raport tutaj: RAPORT

Total Cloud Security Platform firmy Bitglass, lidera zabezpieczeń chmury (Gartner-MQ-leading), to usługa bezpiecznego dostępu do aplikacji chmurowych. Skalowalna architektura zapewnia dostępność platformy na poziomie 99,99% i niezrównaną wydajność oraz skalowalność w czasie rzeczywistym przy pracy z dowolnego miejsca na świecie.