bitglass

Opłacalne zabezpieczenia chmury

Prowadzenie biznesu w okresie pandemii jest żmudną walką w wielu branżach na całym świecie - bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Lockdown wymusił pracę zdalną na dużą skalę, co obnażyło problemy z zapewnieniem bezpiecznego dostępu i ochrony danych. W warunkach dynamicznej zmiany sposobu dostępu – z jednej strony wzrost wykorzystania aplikacji w chmurze, z drugiej strony olbrzymie obciążenie kanałów dostępowych VPN – tradycyjne rozwiązania ochrony sieci i aplikacji okazują się niewystarczające.

Bitglass Total Cloud Security to w szczególności:

- brak lokalnych urządzeń sprzętowych
- zabezpieczenie dowolnej aplikacji, urządzenia, sieci
- bezagentowy zdalny dostęp do aplikacji (ZTNA)
- bezagentowy dostęp i ochrona danych w aplikacjach chmurowych (CASB)z zastosowaniem reguł DLP, szyfrowaniem wrażliwych danych, wykrywaniem malware w czasie rzeczywistym
- deszyfrowanie i inspekcja ruchu bezpośrednio na urządzeniach końcowych z inteligentnym agentem SmartEdge
- architektura oparta na publicznej chmurze AWS (99,99% dostępności)
- jedna konsola zarządzania
- obniżenie kosztów

W obliczu spowolnienia światowej gospodarki i dużych zmian w sposobie pracy, firmy nadal muszą dbać o właściwy poziom ochrony danych i bronić się przed cyberzagrożeniami, ponosząc wysokie i często niepotrzebne koszty zarządzania wieloma systemami zabezpieczeń. Praca z aplikacjami w chmurze publicznej, jak Office365, GSuite, Salesforce i innymi, dostępnymi z dowolnego miejsca i urządzenia, wymaga stosowania odpowiednio dobranych zabezpieczeń, a te oferowane przez producentów aplikacji są niewystarczające.

Wykorzystanie jednej nowoczesnej platformy bezpieczeństwa, takiej jak Bitglass, pozwala zapewnić skuteczną kompleksową ochronę wszystkich aplikacji przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Bitglass kontroluje dostęp do aplikacji chmurowych, używanych przez firmę i chroni dane przechowywane i przesyłane do/z chmury, wykrywając i blokując zagrożenia, zapobiegając wyciekowi wrażliwych informacji. Połączenie uzupełniających się technologii, łatwość i szybkość implementacji oraz zarządzanie wszystkimi aspektami ochrony z pojedynczej konsoli prowadzą do obniżenia kosztów.

Bitglass zapewnia precyzyjną kontrolę dostępu do aplikacji chmurowych z każdego urządzenia (zarządzanego i niezarządzanego)
 i miejsca, ochronę danych w chmurze z zastosowaniem reguł DLP w czasie rzeczywistym, szyfrowanie wrażliwych danych, wykrywanie malware w momencie wgrywania i pobierania plików z chmury, ochronę danych firmowych na urządzeniach mobilnych BYOD.

To wszystko bez instalowania jakichkolwiek agentów.