varonis

Varonis zapowiada Data Classification Cloud dla Box i Google Drive

Firma Varonis, pionier w dziedzinie bezpieczeństwa i analityki danych, zapowiedział wprowadzenie produktu Data Classification Cloud dla usług Box i Google Drive. Jest to istotne uzupełnienie rozwiązania DatAdvantage Cloud, wprowadzonego na początku tego roku, które centralnie monitoruje i chroni dane w wielu aplikacjach Software-as-a-Service (SaaS) i Infrastructure-as-a-Service (IaaS).

„Varonis od dawna pomaga organizacjom w automatycznym skanowaniu i klasyfikowaniu poufnych i regulowanych informacji w korporacyjnych lokalnych magazynach danych oraz w zasobach chmurowych, takich jak Microsoft 365”, mówi Jacob Broido, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Varonis. „Dzięki Data Classification Cloud organizacje mogą wyszukać poufne dane udostępniane w dodatkowych aplikacjach i usługach w chmurze, aby ograniczyć zasięg ataku ransomware i ryzyko naruszenia danych”.

Główne korzyści z rozwiązania Data Classification Cloud to:

Znajdowanie danych narażonych na atak. Automatycznie wykrywa, gdzie w usłudze Box i na Dysku Google znajdują się wrażliwe dane. Varonis zagląda do plików, aby znaleźć wrażliwe informacje, dopasowując ponad 400 wzorców klasyfikacji, i wskazuje, które dane są dostępne dla wszystkich pracowników lub kogokolwiek w Internecie.

Uzyskiwanie precyzyjnych wyników. Varonis generuje bardzo dokładne wyniki klasyfikacji, wychodząc poza wyrażenia regularne. Aby ograniczyć liczbę fałszywych alarmów, stosuje dopasowanie zbliżone, wykluczające słowa kluczowe i weryfikację algorytmiczną.

Monitorowanie i kontrolowanie dostępu do danych. Pozwala zobaczyć, które wrażliwe dane są dostępne dla zbyt wielu osób, monitorować ich użycie i podejmować trafione decyzje dotyczące szybkiego i bezpiecznego zmniejszenia ryzyka związanego z danymi SaaS.

Rozwiązanie Data Classification Cloud uzupełnia usługę DatAdvantage Cloud, która koreluje tożsamości z uprawnieniami i działaniami użytkowników w chmurowych magazynach danych, w tym AWS, Box, GitHub, Google Drive, Jira, Okta, Salesforce, Slack i Zoom. Organizacje mogą widzieć i ustalać priorytety największych zagrożeń w chmurze, proaktywnie zmniejszać powierzchnię ataku i przeprowadzać szybsze dochodzenia w różnych usługach chmurowych.

DatAdvantage Cloud i Data Classification Cloud razem mogą pomóc odpowiedzieć na istotne pytania, dotyczące bezpieczeństwa i zgodności, takie jak: „Które pliki zawierają wrażliwe informacje, umożliwiające identyfikację i są ujawniane za pośrednictwem udostępniania?” lub „Którzy użytkownicy zewnętrzni otrzymali uprawnienia w którejkolwiek z naszych aplikacji SaaS?”