Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Polityka Prywatności - AKCEPTUJĘ
+48 509 465 074 akbit@akbit.pl

bezpieczna sieć


Home Blog Easy NAC Easy NAC Blog

Easy NAC pomaga powstrzymać wyrafinowany malware

Codziennością cyfrowej ery są szybko zmieniające się zagrożenia cyberbezpieczeństwa. Jednym z najnowszych, które pojawiły się ostatnio jest złośliwe oprogramowanie GootLoader. Początkowo GootLoader atakował firmy prawnicze, sprytnie manipulując wynikami wyszukiwania. Teraz stało się jasne, że zagrożenie ze strony GootLoader wykracza daleko poza branżę prawniczą, narażając na ryzyko szeroką gamę organizacji.

GootLoader działa pod pozorem legalności, udając nieszkodliwe treści online, na które prawdopodobnie klikną osoby szukające dokumentów prawnych. Ta zwodnicza strategia nie ogranicza się do prawników; każdy, kto korzysta z Internetu w celu wyszukiwania informacji związanych z pracą, może paść ofiarą ataku GootLoader.

Pojawił się też GootBot, nowsza i bardziej zaawansowana wersja GootLoadera, o większych możliwościach. GootBot został zaprojektowany do działania w ukryciu i rozprzestrzeniania się w wewnętrznej sieci firmowej. Oznacza to, że może przenosić się z jednego komputera na drugi, często bez wykrycia przez tradycyjne zabezpieczenia, takie jak zapory ogniowe lub systemy zapobiegania włamaniom.

W kontekście tak zaawansowanych zagrożeń rozwiązania Network Access Control (NAC), które opierają swoje działanie na portach typu SPAN lub Mirror, okazują się nie zawsze skuteczne. Złośliwe oprogramowanie, takie jak GootLoader może obejść te metody, gdy nie cały ruch sieciowy jest dublowany — często przechwytywany jest tylko ruch do głównego przełącznika. Tworzy to „białe plamy” w bezpieczeństwie sieci, w obrębie których złośliwe działania mogą pozostać niezauważone.

Powyższy przykład podkreśla skuteczność podejścia rozwiązania Easy NAC do zapobiegania rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania. Easy NAC monitoruje ruch sieciowy bezpośrednio w każdej sieci VLAN lub podsieci, rozpoznając nieprawidłowe wzorce ARP, które mogą wskazywać na zagrożenie pochodzące z sieci. To bezpośrednie monitorowanie jest kluczowe, ponieważ pozwala szybko wykryć i zneutralizować zagrożenia takie jak GootLoader, zanim zdążą się rozprzestrzenić i wyrządzić rozległe szkody.

Znaczenie solidnego i inteligentnego rozwiązania kontroli dostępu do sieci, jakim jest Easy NAC, nigdy nie było większe. Jak pokazał GootLoader, każda branża jest równie zagrożona. Organizacje muszą stosować proaktywne wykrywanie i reagowanie, które są niezbędne, aby stawić czoła złożonym zagrożeniom stwarzanym przez współczesne złośliwe oprogramowanie.

Obejrzyj demonstrację i przekonaj się, jak Easy NAC proaktywnie chroni przed takimi zagrożeniami wewnętrznymi, jak GootLoader i GootBot:

Kliknij i obejrzyj DEMO.  
Podsumowując, zwalczanie takich zagrożeń, jakie stanowi GootLoader, wymaga stosowania wyrafinowanych rozwiązań obronnych, takich jak Easy NAC. Stosując tak zaawansowane zabezpieczenia, organizacje mogą poprawić swój poziom bezpieczeństwa i chronić integralność swoich sieci przed wyrafinowanymi zagrożeniami cybernetycznymi, z którymi mamy dziś do czynienia.

Easy NAC jest bezagentowym rozwiązaniem typu Network Access Control. Jest prosty do wdrożenia, łatwy w zarządzaniu i opłacalny kosztowo. Urządzenie CGX Access używa technik protokołu ARP, aby zapewnić rozwiązanie typu „włącz i chroń”.

Więcej

Kontakt

ul. Cybernetyki 10, 02-677 Warszawa, Polska

akbit@akbit.pl

+48 509 465 074

© AKBIT 2003 - 2024 | Polityka Prywatności | Nota prawna